green day 29.6 2010

10. července 2010 v 7:14 |  Green Day

29. června - Green Day se opět předvedli v Praze!!!

Vytvořeno 6. července 2010 v 0:57:11 , autor článku kodl, rubrika Top Story, přečteno 676x
Green Day- Praha 2010 Parný 29. červen po pěti letech opět patřil kapele Green Day, která předvedla na pražském výstavišti parádní show. Oproti jiným koncertům výrazně pozměnila setlist a tak jsme se mohli mezi celkovými 39 písničkami dočkat i "netradičních" kousků. Každý ze čtvnácti tisíc přítomných si koncert musel užít a jistě už nyní netrpělivě čekáme na den, kdy se tu kluci z Kalifornie objeví znovu.
Předskokany, kteří v horkém podvečeru nemuseli opravdu nikoho zahřívat, byli domácí The Pooh a zejména pak výborní Billy Talent. Rozvášněný dav pak museli kropit osvěžující proudy vody.
Krátce po půl osmé se rozeznělo "Rokenrolové rádio" a po Song Of The Century se na scéně objevili postupně Tré, Mike a Billie. Po 21st Cenutury Breakdow přišel při Know Your Enemy prostor pro prvního z řad fanoušků. Odzpíval sloku a přestože se mu moc nechtělo, přišlo i na stage-diving. Bohužel pro pár fanoušků z prvních řad neskočil klasickou "placku", ale pokrčené nohy dali asi někomu hodně zabrat.
Během East Jesus Nowhere Billie vytáhl fanouška z řad mladší generace. Tan měl po Billieho pobídnutí padnout na zem za zvuku výbuchu, ovšem pád přišel poněkud dříve a tak se vše "opakovalo". Po Holiday přišlo první velké (a nutno uznat, že milé) překvapení. Píseň ?Viva la Gloria!. Dalo by se říci, že tenhle song prakticky vůbec na koncertech nehrají a i když mám vystřídavší The Static Age také rád, tuto výměnu jsem uvítal. Parádní Give Me Novocain pak vystřídala také málokdy hraná Maria a tuto část koncertu ukončili písně z předposledního alba - Are We The Waiting, St. Jimmy a Boulevard Of Broken Dreams.
Další část koncertu patřila starším písničkám, mezi kterými nechyběli Stuck With Me, Burnout, 2,000 Light Years Away, Hitchin' A Ride a megahit When I Come Around a přišla tradiční nástup písní jako Brain Stew, Jaded, Longview, Knowledge, hitovky Basket Case, parádní She až po "dvojpíseň" King For A Day - Shout protkanou úryvky hitů od nejrůznějších interpretů. Jednotliví členové se zde opět vyřádili - nutno podotknout, že jednotlivé koncerty mají v této pasáži společné jen základní prvky (hraní vleže apod.) a každý koncert přinese nějaké nové "překvapení". Překvapení nastalo i poté, když Billie zahrál akusticky Extraordinary Girl, které je také na koncertech spíše raritou.
Vraťmě se však ještě skokem k písni Longview. Billie běžně nechává zpívat některou z písní náhodně vytaženého diváka. V Praze se však vrátili zpět "halové verzi", kdy místo zpěvu nechali tři fanoušky písničku odehrát. A tak si tři šťastlivci zahráli na kytaru, bicí i basu. Po písni Billie kytaru dokonce věnoval.
Vrcholem celého koncertu byl asi přelom závěru a přídavku. Celý dav společně s kapelou zazpíval song 21 Guns, vybláznil se při American Eulogy a nachvíli se rozloučil při chytlavé Minority.
Netrvalo však dlouho a před nápisem Green Day zbarveného do české vlajky doslova odpálili za řinčení davu American Idiot a doplnili dlouhým a parádním songem Jesus Of Suburbia. Úplný závěr pak jako vždy patřil Billiemu a akustické kytaře. A opět jsme se dočkali velikého překvapení - písní Redundant a Words I Might Have Ate. Velká část publika se poté dočkala i hitu Wake Me Up When September Ends a rozlučky v podobě Good Riddance.
Během posleních osmi měsíců jsem navštívil již třetí koncert Green Day a obával jsem se, zda naši malou zemi kluci nějak "neošidí". Přeci jen koncerty v Londýně a Manchesteru nelze co do počtu návštěvníků s Prahou srovnávat a musím uznat, že ne všichni u nás znají veškeré texty a zpívají, což koncertu trochu bodů ubírá a atmosféra nebyla až taková - na druhou stranu - co by jiní za tohle dali :) Velkým zklamáním pro mě byla absence obrovské velkoplošné obrazovky v zadní části pódia, která při jiných koncertech neuvěřitelně dokreslovala dění na "place" a je škoda, že Praha o to byla ošizena. Vcelku úsměvně pak působilo i Billieho prohlášení, že se jedná o nejlepší koncert probíhající tour - to samé jsem slyšel před 2 týdny v Manchesteru. Musím uznat, že oba zahraniční koncerty byly na "vyšší úrovni" jak ten "náš", nicméně nic z toho mi nezabránilo prožít další "Time Of My Life" s příjemným překvapením v podobě výběru písniček, délce celé show a faktu, že kluci pražský koncert nasazením rozhodně neodflákli.

Recenze na koncert


zdroj: český web o green day   ♥♥greenday-cz♥♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama