Rozhovor-Billie Joe Armstrong 1

14. května 2010 v 9:47 |  Rozhovory s GD

Rozhovor s Billiem z roku 2000

Rozhovor s Billiem z doby CD "Warning" (z roku 2000).
Zpěvák, kytarista a mozek amerických GREEN DAY si našel během promo-aktivit k nové desce "Warning" rovněž čas na rozhovor. Únava z přeletu oceánu a obrovské množství stále stejných, neustále se opakujících otázek na téma nového alba udědaly své. Chuť změnit téma byla z jeho tváře jasně čitelná…
Kdo tě dostal k hudbě?
Parta z ulice. Ve čtrnácti se každý člověk dostává na rozcestí. Formují se jeho sny a tužby. Já chtěl být kosmonautem, profesionálním hráčem amerického fotbalu a prodavačem zmrzliny zároveň. Naštěstí jsem v té době taky hodně jezdil na skateboardu a v partě, se kterou jsem sjížděl ulice všichni poslouchali ostrý rock. Metalliku, Anthrax, D.R.I. ale taky Sex Pistols, Blondie i Patti Smith. Tehdy jsem si uvědomil, jak moc mě muzika fascinuje a dokáže dostat z nejednoho životního problému.
Která kapela tě v začátcích nejvíc ovlivnila?
Punk rocková skupina Bikiny Kill a potom ještě The Clash.
Jak obvykle relaxuješ?
V poslední době hlavně ve společnosti syna Josepha. Je mu už šest a brzy půjde do školy. Autíčka ho už moc neberou a nejradši by celé dny strávil u počítače, což mu jeho táta nedovolí. Raději ho beru na automobilové závody do hor nebo k oceánu. Dítě je neuvěřitelný zdroj inspirace a Joseph je ve věku kdy ještě neumí lhát a přetvařovat se. Děcko je skvělá věc pokud ho chceš a mář na něj opravdu hodně času. Musíš se mu totiž neustále věnovat a to v době, kdy vyrazíme na turné nebude možné.
Kde nejraději trávíš dovolenou?
To je různé. Tím, že mi hudba dala možnost cestovat po celém světě, měl jsem příležitost shlédnout spoustu nádherných míst na celé planetě. Miluji moře i hory. Bylo bezvadný, když jsme byli s celou rodinou v Montaně. Jezdili jsme na koních a před sebou měli Skalisté hory.Líbilo se mi i v Benátkách. Jak říkám, je to různé a místo toho, abych měl místa, do kterých se rád vracím, mám spíš mapu míst která bych chtěl navštívit.
Teď trochu na jiné téma. Jaký je tvůj vztah k alkoholu a drogám?
Všichni jsme byli mladí a zkoušeli různý věci. Já nejsem výjimkou. Na střední škole byly víkendové alkoholové večírky velice časté. Když jsme začali jezdit na turné s Green Day cpali jsme do sebe různý povzbuzováky. Díky bohu to na mně nezanechalo žádné následky a nevypěstoval jsem si závislost. Miluju dobré víno, ale nejsem moc znalec. Piju hlavně kalifornské značky, Z piva preferuju Heinecken a amerecický Budwaiser, který není tak silný. Drogy neberu žádné, protože chci jít jako táta příkladem.
Věříš v posmrtný život?
Samozřejmě. Jednou se vrátím jako Dracula. Už se mi o tom dokonce i několikrát zdálo.
Věříš na duchy?
To s tvou předchozí otázkou nepřímo souvisí. Nedivil bych se, kdyby byli mezi námi. I v mém domě se občas dějí věci, nad kterými zůstává rozum stát. Naposledy jsem v kině viděl výborný horor "What Lies Beneath" (pod povrchem) s Harrisonem Fordem a Michelle Pfeiffer. Bál jsem se dost. Až na to půjdeš, pozorně sleduj scénu, kdy Michelle padá na zem obrázek s fotkou, na které je ona a její filmový manžel. Něco podobného se mi doma taky už několikrát stalo. Jen tak bez příčiny… duchové jsou tady. Tomu věř.
Jakou literaturu máš rád?
Preferuju detektivní romány. Nejsem ale fanatik tohoto žánru, spíše jej čtu proto, že mě okamžitě vtáhne do děje a navíc se u takové četby bezvadně relaxuje a ještě ke všemu můžeš mít puštěnou hudbu.
Existuje něco, co bys chtěl vyzkoušet?
Ano. Chtěl bych už konečně seskočit s padákem. Bavil jsem se o tom s Davem Mustainem a on říkal, že větší adrenalinová bomba snad ani neexistuje.
Jaký máš vztah k moderním technologiím?
Spojily svět. Mám na mysli hlavně internet. Ve dvacátém století nikdo nic lepšího, než je internet, nevymyslel a už ani nevymyslí.
Máš představu o tom, jak strávíš podzim svého života?
Na farmě někde v horách obklopen spoustou vnuků. Budu pozorovat východ a západ slunce a čekat až si pro mě zubatá přijde…
Jaký máš vztah k přírodě?
Veskrze pozitivní. Horské bystřiny plné pstruhů, skákající delfíni v oceánu. Divoký grizzly, zasněžené vrcholky hor. Příroda je mocná a dokáže skutečně dobíjet baterie…
Oblíbené jídlo a pití?
Je mi blízká mexická kuchyně a o pití jsme již hovořili.
Jak se stavíš k trestu smrti?
Aha, vážná otázka. Filosoficky řečeno, je to opravdu problém. Vrahy by měli trestat stejně, jako oni trestali své oběti. Vše ostatní už je problematické.
Vzpomeneš si na svůj první sexuální zážitek?
Na jednom z pátečních večírků střední školy. Pořádal ho kamarád, jehož rodiče měli velký dům a vyrazili si na víkend na venkov. Sešlo se nás opravdu hodně. Především kvůli tomu se celá akce konala. Musím říct, že to celkem splnilo má očekávání. Dívku jsem nemusel dlouho přemlouvat…
Jaké máš zkušenosti s fanynkami na turné?
Myslíš gruppies? Stále se nás snaží dostat, ale dnes už to nemají tak snadné, protože máme své rodiny a jsme usazenější. Je mi sice teprve 28 let, ale snažím se žít zodpovědně a svou ženu nepodvádět. V začátcích to ale bylo divoké. Hlavně když jsme vydali desku "Dookie" a najednou jsme začali hrát ve velkých halách. To se děly věci…
Změnily tě úspěch a peníze?
Určitě. Otázka je do jaké míry. V době, kdy jsme začínali a neměli žádné peníze, jsme určitě byli jinými lidmi než po vydání "Dookie". Najednou máš ze dne na den konto plné peněz. Je to takový šok, že se jdeš okamžitě opít do němoty. Když vystřízlivíš rychle zaplatíš všechny své dluhy, protože nevěříš, že je to pravda. Když ti ale i potom stále zůstává několik miliónů dolarů na účtu a lidi kolem tebe ti říkají, že máš víc než americký prezident, něco to s tebou musí udělat. Pamatuji si, jak jednoho dne přišel manažer a řekl: "Kluci měli byste si koupit každý dům a ne pořád bydlet spolu, aby to nevypadalo tak blbě" Když se sečetly prodeje desky "Dookie" a firma nám oznámila, že si ho jen v USA koupilo 6,2 miliónů posluchačů, došlo nám, že do konce života nemusíme dělat nic, ale zároveň jsme si uvědomili, jak je to absurdní. Naštěstí další deska "Insomniac" poněkud "propadla" a koupilo si ji už pouze 1,6 milionů lidí v Severní Americe. To jsme spadli z výšky pěkně na zem a dnes už z nás jsou zase normální lidé
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MyrtleKinney MyrtleKinney | E-mail | Web | 1. prosince 2011 v 9:50 | Reagovat

Every body knows that life is not very cheap, but we require cash for different issues and not every one gets enough money. Thence to get quick <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a> or just small business loan would be a right way out.

2 Dexter Season 7 DVD Dexter Season 7 DVD | E-mail | Web | 28. května 2013 v 6:01 | Reagovat

but we require cash for different issues and not every one gets enough money.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama